ايران دې د حضرت عمر فاروق (رض) د قاتل ابولولو قبر ونړوي

محتويات (عناوين)

ايران بايد د مسلمانانو د دوهم خليفه حضرت عمر فاروق رضی الله عنه د قاتل ابولولو قبر ونړوي .

د الازهر د علماؤ جبهې د ايران د ريس جمهور احمدی نژاد معاون حميد بقالی او د الازهر د شيخ احمد محمد الطيب تر منځ د ليدنې کتنې د لغو کولو استقبال وکړ .
همدارنګه د الاهز د علماؤ د جبهې ريس محمد البري غوښتنه وکړه تر څو چې  ايران د مسلمانانو د دوهم خليفه حضرت عمر فاروق رضی الله عنه د قاتل “ابولولو” قبر ونه نړوي تر هغه به د ازهر مسؤلين د ایرانی مقامان سره دلينه ونه کړي .
دا په داسې حال کې ده چې الازهر اعلان وکړ چې د ازهر د شيخ او ایرانی مقاماتو ترمنځ ليدنه لغوه ده داځکه چې له يوې خوا د پروګرام او برنامو د پاره جدول ډک دي او له بلې خوا د هغوی د ليدنې درخواست شاته وغوځول شو .

محمد البری په دی تأکيد وکړ چې ايراني مقاماتو هيڅ داسې څه نه دي کړی چې هغه د اسلامې مذاهبو تر منځ د نږيوالی وسيله شي ، بلکې د هغوی علما د اهل سنت والجماعت او اصحابو کرامو اهانت کوي .
د ايرانې مقاماتو سره به زمونږ خبرې او ليدنې تر هغه بندې وي تر څو دوی له دا ډول اعمالو لاس په سر شي .
په ايران کې د ابولولو قبر چې د ” بابا شجاع الدين ابولولو فيروز” په نوم شهرت لري د ايران په کاشان کې موقيعت لري ددې قبر زيارت کونکي يو شمير ايرانيان دي .
د يادونې وړ ده چې “ابولولو” وروسته له هغه چې حد ورباندې جايري شو په مدينه کې خښ کړ شو په ایران کې د کاشان زيارت هسې يو نمايشي شکل لري .
Print Friendly, PDF & Email

6 تعليقات

 1. اخبار جهان اسلام

  پیام اخوان المسلمین اردن به خامنه ای
  از سویی جبهه عمل اسلامی در اردن شاخه سیاسی اخوان المسلمین در پیامی از علی خامنه ای رهبر جمهوری ایران خواست تا این مزار از میان برداشته شود تا نمادی به عنوان احترام به قاتلین صحابه پیامبر اسلام باقی نماند.

  در این پیام که آن را حمزه منصور دبیر کل جبهه عمل اسلامی چهارشنبه 6-9-2010 ارسال کرده است، از فتوای خامنه ای در تحریم توهین به عایشه همسر و صحابه پیامبر اسلام قدر دانی شده است.

  در این پیام آمده است: “فتوای شجاعانه شما دلهای ما را شاد کرد. این فتوی بسیار به موقع بود زیرا پس از آن صادر شد که انسانی پست که ادعای انتساب به شیعه اهل بیت کرام را دارد، به مقام ام المومنین عایشه صدیقه دختر صدیق با بدترین الفاظ ممکن که ام المومنین را از آن مبرا می دانیم اهانت کرد.”

  این پیام همچنین به این مساله اشاره کرده است که این اهانت ها که بر زبان فردی به نام “یاسر الحبیب” جاری شده است، جدای از اهانت هایی که این روزها به پیامبر اسلام ،قرآن کریم و حجاب اسلامی در اروپا، آمریکا و تل آویو می شود و همچنین تجاوزهایی که به مسلمانان در فلسطین، لبنان و افغانستان صورت می گیرد نیست و تاکید کرد که این پدیده ها در یک چارچوب جنایتکارانه قرار می گیرند.

  پیام یاد شده همچنین خواستار آن شده تا به مسلمانان سنی مذهب اجازه ساخت مسجد در ایران از جمله تهران پایتخت و همچنین اجازه ساخت مسجد توسط مسلمانان شیعه مذهب در هر کجای کشورهای اسلامی که خواستند داده شود .

 2. با عرض السلام علیکم و رحمه الله وبرکاته:

  اما بعد: وای و افسوس به حال احمق های های قرن 21 و جاهلان و ابلهان شعیه البته آنعده از شعیه ها که به ناموس پیامبر و یاردوم او مانند سگ های دیوانه جف می زنند و نمی دانندکه از غیرت و مردانگی عمرفاروق رضی الله عنه امروز کشور شان به نام کشور اسلامی یاد می شود. این احمق ها هنوز هم به کفریات آخوندک های که قبر را برای شان حاجت روا ساخته و ایشان را از توحید و یکتا پرستی در تاریکی و جهالت نگهداشته است.

  من به نوبه خود ازتمام مسلمانان جهان خواستار این هستم که قبر ابولولوء این ملعون، خاین و قاتل یار پیامبر صلی الله علیه وسلم را ویران و همه قبر پرستان شعیه را در آنجابه گور کنند.
  والسلام

 3. عبدالله شیرزاد

  سلام به چهار یار باوفایی حصرت معمد (ص)ویک سلام خدمت برادران شیعه.مااهل سنت خاک پای حصرت علی(ع) هستیم ما به حصرت علی(ع) بسیار احترام داریم به خاک پای آن حصرت رسیده نمیتوانیم.چراحصرت عمر فاروق دشنام میدهیند.ما اهل سنت به کدام امامان تان خدانکرده فاش دادیم.جانم فدای ابوبکر.عمر.عثمان.و حصرت علی این شیر درگاه حق تبارک و تعالا

 4. با سلام همه با هم برای از بین بردن قبر ابولولو مجوسی دعا کنیم و انشالله که همه ی مشکلات اهل سنت در ایران حل شود.اگه کسی به سیدنا عمر دشنام میدهدان فرد طبق خطبه 206 نهج البلاغه از پیروان حضرت علی نمیباشد.ای اهل سنت ناراحت نباشید عمر هم خدایی دارد

 5. محمداحسان

  سلام به تمامی دوستانی که اینجا پیام گذاشته اند اولاً کسانی که به چهار یار رسول خدا دشنام دهد به این معنی است که خود رسول خدارا دشنام داده اند چون اگریک انسان دوست بد داشته باشد نعوذباالله خودش هم بداست.
  چهار یار رسول خدا هرکدام نمونه ای از معنویت ،پاکی ودانایی هستند حتی صحابه رسول خدا هرکدام یک عالم از تقواورستگاری بودند که هرکجا دشمنان آنها قدر میشود دشمنی با آئین رسول خداست.
  اما خطاب کردن احمق به یک ملت اسلامی که آقای احمدشاه این کاررا نموده است آخرین درجه احمقیت …. است. هزار افسوس که هنوز هم بی سواد هاو نادان های مثل احمدشاه درجامعه اسلامی وجود دارد که تمامی مسلمانان را به نام این وآن ازهم دیگرتفکیک میکند .
  جناب احمدشاه خان تومیتوانستی تنها نظام کنونی ایران را محکوم کنی توبه کدام حق یک ملت اسلامی را محکوم میکنی ؟ نکند زنجیربردگی بهودیت به گردن انداخته باشی.؟

  ____________________________________________
  اقای عثمان – محمد احسان !
  اسلام عليکم
  اقای احمد شاه نوشته کرده است :
  آنعده از شعیه ها که به ناموس پیامبر و یاردوم او مانند سگ های دیوانه جف می زنند و نمی دانندکه از غیرت و مردانگی عمرفاروق رضی الله عنه امروز کشور شان به نام کشور اسلامی یاد می شود. این احمق ها هنوز هم به کفریات آخوندک های که قبر را برای شان حاجت روا ساخته و ایشان را از توحید و یکتا پرستی در تاریکی و جهالت نگهداشته است.

  احمدشاه انعده از شعیه کفته است تمام شیعه را اشاره نه کرده
  این حقیقت است که عده از شعیه به ناموس رسول الله صلی الله عليه وسلم بدګویی می کند حتی صحابه کرام را تکفیر میکند
  برای مثال ويدیو ذیل را ببنید .
  http://dawat.katib.org/archives/1627
  و این جای شرم و خجالت است برای یک کشور اسلامی برای علماء و روحانين یک کشور اسلامی که در ان قبر ابولولو مجوسی قاتل خلیفه دوم اسلام و خسر رسول الله صلی الله عليه وسلم وجود داشته باشد و مسلمانان قبر یک کافر مجوسی را زیارت کند .
  احمدشاه به خرافات ، بدعات عده اهل تشیع اشاره کرده که این وظیفه هر مسلمان است ما باید در مقابل بدعات ، خرافات و شرکیات اګر در جامعه ما باشد یا در دیګر نقاط جهان مبارزه کنم .
  نصیحت :
  این یک سایت اسلامې است
  اګر کسی کدام تبصره ، انتقاد دارد پس فقط با آداب اسلامی و دلايل علمي ان را رد کند
  هیڅ کس حق استعمال الفاظ زشت ندارد .
  اداره

 6. سلام خدمت کارمندان زحمت کش اسلامی که این سایت زیبارا تنظیم کرده است دوستان عزیز احمدشاه جان و محمداحسان جان عزیز. دشمنان اسلام درهمه جا وجود دارد حتی دربین مسلمانان ودرجامعه مسلمانان دوستان عزیز دوست داشتن ومحبت به یاران رسول خدا برما وشما فرض است هردوی شما برادر هستید یاران حضرت محمد (ص)بزرگواران هستند که ازخود روش ومکتب زندگی آبرومندانه را بجا گذاشته است. هرکدام زحمات بسیار زیادی را متحمل شده اند ونهال اسلام را ابیاری نمموده اند تا شاخه های قوی ازآن نهال روئیده است هرچه کوشش شود این شاخه ها ازهم جدانخواهدشد. اگر از هم جدا شود می خشکد وازبین میرود
  اگر دریک جامعه اسلامی ازقاتل حضرت عمرفاروق (رض) ستایش صورت بگیرد سخت است که برآن جامعه اسلامی خطاب نمائیم. آنهائی که این کار رامیکند نه شعیه اند واهل سنت چون دراین دومذهب هیچکسی نیست که ازدشمنان اسلام ودشمنان رسول خدا حمایت کند. فکرکنم همین قدر کافیست.
  ازرسول خدا پرسیدند کلمه هست که معنی تمام اسلام درآن خلاصه شود؟
  فرمودند بلی (اخلاق نیکو)
  پس دوستان عزیزاز نهایت احترام به یک دیگرکار بگیرد شاید آقای محمداحسان هم سوء تفاهمش را فهمیده باشد وآقای احمدشا هم.